16512

عسل آویشن چست؟

عسل آویشن

گیاه آویشن که در صنعت ادویه سازی ، برای خوش­ طعم شدن غذاها استفاده می­شود در تولید عسل نیز طرفداران خود را دارد. گیاه آویشن به صورت خودرو یا وحشی در ارتفاعات می­روید و شهد گیاه آن به عنوان یکی از شهدهای استفاده ­شده توسط زنبور عسل است. عسل به دست آمده از آویشن ، تیره و البته با مزه­ ای تند است که باعث تفاوت این نوع عسل با سایر عسل­ ها به ویژه عسل اقاقیا می­گردد. عسل آویشن دارای طبع گرم است و برای افراد با مزاج سرد توصیه می­شود. آویشن به تنهایی  خواص فراوانی برای سلامت انسان دارد. اگر آویشن در طی فرآیند عسل­ سازی توسط زنبور عسل به ماده شفابخش عسل تبدیل گردد؛ مزایا و خواص آن چند برابر می­شود.


خواص ضد باکتریایی عسل آویشن

عسل آویشن برای تسکین گلو درد و کاهش باکتری­های موجود در مجرای تنفسی و گلو مناسب و موثر است. با مصرف این نوع از عسل  می­توان بر سرماخوردگی و اثرات آن از جمله سرفه غلبه کرد. البته تحقیقات جدید نشان می­دهد که خوراکی­های ارزشمندی چون عسل آویشن ، در درمان بیماری کرونا که سیستم تنفسی را درگیر می-کند ، موثر است. علاوه بر اثر ضد باکتریایی عسل آویشن ، این نوع از عسل می-تواند به بهبود بیماری­های گوارشی کمک کند. عسل آویشن با خاصیت ضد باکتریایی خود ، موجب پاکسازی معده از میکروب­ها می­شود.

 عسل آویشن و مبارزه با دیابت و چاقی

عسل آویشن به عنوان یکی از مواد آزمایش شده با نتیجه موفق ، برای بهبود  کنترل بیماری دیابت است. همچنین عسل اویشن به دلیل ترکیبات طبیعی از نظر قند و پروتئین ، به کنترل و کاهش وزن کمک می­کند. عسل آویشن ، به طور قابل توجهی سطح گلوکز خون را بهبود بخشیده و از آن در برابر تغییرات متابولیک و عوارض ناشی از دیابت نوع 1 حفاظت می­کند.

ضد آلرژیک بودن عسل آویشن

عسل آویشن برای  بهبود آلرژی­های فصلی  نیز موثر است. علب رغم این-که سیاری از افراد می­توانند به برخی از انواع عسل­ها آلرژی داشته باشند ؛ اما عسل آویشن یک ماده ضد آلرژی به شمار می­رود.

ضد سرطان و ضد التهاب

آنتی­ اکسیدان موجود در عسل برای جلوگیری از بیماری­ های خطرناکی چون سرطان موثر است. این نوع عسل با خواص آنتی آکسیدانی خود، با بیماری­ های التهابی و امراض ناشی از استرس نیز مبارزه می­کند.

شرکت مرزوق این افتخار را دارد که بهترین نوع از عسل آویشن را برای مصرف­ کنندگان تولید و عرضه نماید. کیفیت بالای عسل طبیعی تولید شده در شرکت مرزوق، به جهت رضایت مصرف کنندگانی است که خواهان بهره­ گیری بالا از مزایای این ماده شیرین و پرخاصیت هستند. شرکت مرزوق با نظارت دقیق بر فرآیند عسل­ سازی، بهترین نوع از عسل که موجب رضایت و خورسندی مصرف­ کنندگان باشد را به بازارهای بین ­المللی ارسال می­ نماید.

جهت مشاهده و خرید عسل طبیعی آویشن مرزوق کلیک کنید