16512

شناخت و خرید بدون واسطه برنج اصیل گیلانی

طبع و ذائقه ایرانی ها از قدیم استفاده از برنج اعلاء شمال بوده است. این نگاه در سالیان دراز و خصوصا پس مرحله گذار اقتصاد ایرانی از دهه 70 به بعد تا امروز دستخوش تغییرات قرار گرفته است.

آمارها نشان می دهد کشور هندوستان با 231 میلیون دلار و کشور تایلند به 52 میلیون دلار از کشور های پیشتاز صادر کننده برنج به ایران هستند. در این میان سیاستهای واردات برنج سبب شده است تا ذائقه ایرانیان به مرور تغییر کند.

موضوع مهمتر در باب تغییر کیفیت برنج ایرانی ورود سوداگران و دلالان سودجو و غیر متخصص در این حوزه است. چنانکه آمارها نشان میدهد بیش از 85 درصد برنج ها خالص گیلانی با ورود این افراد، ناخالص شده  و با مخلوط شدن برنج نامرغوب و همسان  سبب گردید عطر و طعم ناب و بی نظیر برنج گیلانی کم کم به خاطره ها تبدل شود.

هرساله سوداگران برنج گیلانی با حضور در کارخانه های شالیکوبی نه تنها سبب برهم زدن نظم بازار شده بلکه موجب افزایش قیمت ها با تقاضای حجمی می شوند.

مصرف کنندگان و متقاضیان برنج گیلانی در شهر های بزرگ بعلت عدم دسترسی به منابع اصلی توزیع برنج اصیل، و شعارهای طمطراق سودجویان با عناوین برنج گیلان، برنج عطری، برنج ناب و... مصرف کنندگان  را بسوی خود جذب کرده و برنج های ناخالص و غیرمرغوب را توزیع می نمایند.

راه های شناخت برنج اصیل گیلانی چیست؟

همانطور که می دانید در هر محصول تولیدی کشاورزی راههای تشخیص چنانچه اطلاعات دقیق و آشنایی به روزی نداشته باشیم نمی توانیم نسبت به شناخت محصولات اهتمام بورزیم. اما مشخصات کلی بسیاری از این محصولات از جمله برنج گیلانی قابل تشخیص است.

نیک میدانید ارزش غذایی و کیفیت برنج ارتباط مستقیم با میزان تراکم نشاسته و فیبر موجود در هر دانه دارد.

گونه برنج هاشمی به دو بخش سرد و گرم تقسیم می شود. برنج هاشمی کشف بزرگ آقای یوسف هاشمی در دهه 70 شمسی بوده است .گونه گرم دارای ساقه های بلند و ضخیم تری نسبت به گونه سرد است و این مزیت سبب می شود کرم های ساقه خوار نتوانند به این گونه آسیب وارد کنند و در واقع نیاز به هیچ گونه سمی نداشته و بصورت ارگانیک کشت می شود. برنج مرزوق به واقع از این گونه برنج ارگانیک می باشد. برای خرید میتوانید بر روی  لینک  مراجعه نمایید.

گیلان دارای 240 هکتار شالیزار زیر کشت برنج تماما کیفی و معطر است ولی توجه داشته باشید گونه های پر محصول هیچ گاه عطر و طعم لذیذ گونه های گیلانی را نداشته ولی شکل و پخت زیبایی می دهد و فقط جنبه حجم دادن شکم دارد.

برنج هاشمی بی شک دومین برنج خوش عطر و خوش پخت گیلانی پس از برنج صدری است که دارای طول دانه های بلند و کشیده است.

خرید عمده برنج اصیل آستانه اشرفیه

بدون شک شرکت مرزوق پس از اخذ نماد اعتماد الکترونیک تجارت و نشان ملی اعتماد رسانه های برخط و مجوز های بسته بندی از مراجع مربوطه، توانسته است ابتدا نسبت به حذف واسطه های سودجو اقدام جدی انجام دهد و عرضه مستقیم برنج اصیل بدون دخل را تامین و بسته بندی نماید سپس به حذف قیمت های گزاف توسط سود جویان اقدام و قیمت ثابت را بصورت رسمی به مصرف کنندگان بعنوان مرجع قیمت گذاری برنج اعلام کند.

در سالهای اخیر دشواری رفت و آمد و عدم شناخت کافی مصرف کنندگان غیر بومی و وجود کرونا سبب شده شرکت مرزوق بصورت فروشگاه اینترنتی آنلاین مرزوق خرید کلی و جزئی مصرف کنندگان را در بسته بندی های 750 گرمی، 1500گرمی، 3000 گرمی و 10کیلویی تامین و از طریق پست یا کارگو در کمترین زمان ممکن بدست  ایرانیان برساند و برای همیشه شما را عضو خانواده مصرف کنندگان برنج مرزوق نماید.