16512

عسل اقاقیا چست؟

عسل اقاقیا: خواص و مزایای آن برای سلامتی!

عسل اقاقیا ، یک نوع ارزشمند از عسل است که در یک دوره گل­دهی مشخص توسط زنبورعسل تولید می­شود. عسل اقاقیا با رنگ روشن و زرد است که از شهد گل­های اقاقیای سفید و زرد تولید می­شود. زمانی که درخت اقاقیا شروع به گل­دهی می­کند ، زنبور عسل با مکیدن شهد گل­های سفید و زرد اقاقیا این عسل منحصر­به­فرد و پرخاصیت را تولید می­کند. زمان گل­دهی اقاقیا تنها یک هفته تا ده روز است ؛ بدین خاطر عسل تولید شده از این درخت تفاوت اعجاب برنگیزی دارد.  این عسل با طعم و بوی بسیار ملایم و با درجه غلظت سبک و روان است.

دیابت و عسل اقاقیا

عسل اقاقیا شامل قندهای طبیعی گلوکز، ساکارز و فروکتوز است که برای بیماران دیابتی، به عنوان جایگزین شکر توصیه می­شود. فلاونوئید و آنتی­ اکسیدان موجود در عسل اقاقیا، خاصیت درمانی ویژه ای به این نوع از عسل بخشیده است.

نشاط آور برای سلامت جسم و روح

عسل با طبع گرم، در طب سنتی  والبته پزشکی مدرن، خون ساز، ملین، نشاط­ آور و یک آرامبخش قوی است. عسل اقاقیا علاوه بر قرار گرفتن در لیست خوراکی ­های سالم و ارزشمند، برای زیبا و جوانسازی پوست و مو نیز کاربرد دارد. این عسل سرشار از ویتامین ث، کلیسم، زینک، پتاسیم و... است و با خواص آنتی ­اکسیدانی خود، به کاهش چین­ و چروک پوست، رفع لکه ­ها و جای زخم­ ها کمک شایانی می­کند. عسل اقاقیا محافظ مناسبی برای کبد است. مصرف این نوع از عسل علاوه بر حفاظت از کبد، سبب افزایش پارامتر-های خونی از جمله گلبول­ های قرمز و سفید میشود.

 تعدیل سیتم ایمنی تا مبارزه با سرطان

عسل اقاقیا، به دلیل داشتن آنتی اکسیدان ­های قوی، کاندیدای بالقوه­ ای برای پیشگیری و درمان سرطان است. همچنین از نظر تقویت سیستم اعصاب، عسل اقاقیا، عامل خوراکی و تغذیه ­ای مناسبی برای آرامش ذهن، تقویت سلسله اعصاب مغز و مدیریت بیماری آلزایمر است.

 سلاح مبارزه با باکتری­ ها

همچنین قرار گرفتن عسل اقاقیا در رژیم غذایی، سبب پاکسازی بدن و تقویت سیستم ایمنی در مقابل امراض، بیماری­ ها و باکتری­ ها می­شود.

 

شرکت مرزوق، این افتخار را دارد که بهترین نوع از عسل اقاقیا را برای مصرف­ کنندگان تولید و عرضه نماید. کیفیت بالای عسل طبیعی تولید شده در شرکت مرزوق، به جهت رضایت مصرف کنندگانی است که خواهان بهره­ گیری بالا از مزایای این ماده شیرین و پرخاصیت هستند. شرکت مرزوق با نظارت دقیق بر فرآیند عسل­ سازی، بهترین نوع از عسل که موجب رضایت و خورسندی مصرف­ کنندگان باشد را به بازارهای بین ­المللی ارسال می­ نماید.

جهت مشاهده و خرید عسل طبیعی اقاقیا مرزوق کلیک کنید